Встановлення ціни на вашу продукцію може здатися непосильним, але з невеликою довідковою інформацією та трохи математики ви станете професіоналом у визначенні ціни на свої свічки та отримаєте прибуток!
З чого почати?
З нашого досвіду, найкращий підхід до ціноутворення – це зосередитися на трьох речах: ваших витратах, цільовому ринку та сприйнятій вартості. Знати свої витрати, включно з витратними матеріалами, обладнанням і накладними витратами, є важливим для отримання прибутку та розвитку вашого бізнесу. Планування, орієнтоване на ваш цільовий ринок і усвідомлення вашої сприйнятої цінності, допоможе вам досягти правильної ціни для вашої клієнтської бази.
Розуміння ваших витрат: основи
Перш ніж встановлювати ціни, вам потрібно знати, скільки коштує виготовлення кожної свічки. Важливо знати свої витрати, тому що навіть невеликий прорахунок може істотно вплинути на вашу прибутковість – це не та сфера, яку ви хочете оцінити!
У цьому посібнику ми розрахуємо три види витрат:
- Змінна вартість: витрати, які змінюються залежно від кількості свічок, які ви робите.
- Фіксована вартість: витрати, які залишаються постійними незалежно від того, скільки свічок ви робите.
- Загальна вартість: ваші змінні та постійні витрати додані разом.
Знаючи свій цільовий ринок і сприйману цінність
Цільовий ринок
Ваш цільовий ринок — це група споживачів, яка, швидше за все, придбає ваші товари. Це клієнти, які, як ви уявляєте, переглядають ваші соціальні мережі, веб-сайт або заходять у ваш магазин і купують продукт. Почніть із того, що подумайте про їхній вік, місцезнаходження, інтереси та ціну, яку вони, ймовірно, заплатили б за свічку. Знаючи свій цільовий ринок, ви зможете задовольнити свій бренд, повідомлення та ціни для цієї конкретної групи, замість того, щоб намагатися догодити кожному можливому клієнту.
Усвідомлена цінність
Сприймана цінність або цінність, яку клієнти надають вашому бренду, є ще однією важливою частиною головоломки ціноутворення. Розвиток сприйнятої цінності вашого продукту та бренду – це чудовий спосіб збільшити маржу прибутку та повідомити про те, що виділяє ваш бренд. Навіть якщо ви не знайомі з цим терміном, майже кожен стикався з прийняттям рішення про покупку на основі сприйнятої цінності. Подумайте про покупку автомобіля; будь-яка машина доставить вас із точки А в точку Б, але, можливо, вам потрібен досвід престижної марки. Або, можливо, ви віддаєте перевагу туші за 30 доларів, а не в аптеці за 10 доларів.
Сприймана цінність говорить про емоції клієнтів і часто продає обіцянку досвіду разом із продуктом.
Щоб збільшити сприйняту цінність, подумайте про наступне:
- Який досвід дає цей продукт? Замість того, щоб просто перераховувати ноти аромату, поясніть відчуття, на які може розраховувати кінцевий користувач. Можливо, вони перенесуться на тропічний острів за допомогою кокосового солею , заспокоїться знайомим ароматом хлібобулочних виробів, як-от бананово-горіховий хліб , або нагадають про розслаблюючі спа-дні завдяки вашій свічці з білим чаєм
- Окресліть почуття, які виникне у кінцевого користувача через ваш продукт, і чітко вкажіть емоційну реакцію, яку хтось може очікувати, використовуючи його. Запалення свічки з зеленим чаєм та лемонграссом – це освіжаючий і підбадьорливий спосіб розпочати день, а свічка з цитроном і мандарином – чудовий спосіб відчути бадьорість і перемогти спад о 14:00.
- Опрацюйте свій бренд і переконайтеся, що він узгоджується з цінністю, яку ви хочете, щоб ваші клієнти сприймали у ваших продуктах. Часто продукти з вищою сприйманою цінністю містять мінімалістичні етикетки з використанням сучасних шрифтів. Завжди доцільно попросити друзів, родину та колег, яким ви довіряєте, надати відгук про ваше маркування та упаковку.
Різниця між оптом і роздрібним продажем
Оптова торгівля
Оптова торгівля продуктами просто означає, що ви продаєте більшу гарантовану кількість роздрібному продавцю. Роздрібний продавець виконує роль «посередника», який продає продукцію своїм клієнтам. Оптова торгівля дає вам можливість більш передбачувано продавати більшу кількість продуктів і залучати клієнтську базу, яку вже створив роздрібний продавець. Проте оптова продукція зазвичай коштує дещо нижче, ніж продукція прямого продажу, а це означає, що ви отримаєте на них трохи нижчий прибуток. Оптова продукція зазвичай вдвічі перевищує вартість.
Прямі продажі(у роздріб)
Багато малих підприємств починають свою діяльність із моделі прямих продажів або «безпосередніх споживачів». DTC дає вам можливість створити власну унікальну клієнтську базу, відмовитися від посередників і отримувати найвищу націнку на свої продукти. На початку модель DTC може дати вам безцінне розуміння того, на що реагують ваші клієнти. Прибуток не розподіляється між роздрібним продавцем із цією моделлю, і ви маєте повний контроль над тим, як ви визначаєте ціну на свої продукти, але пам’ятайте, що для цього зазвичай потрібно трохи більше роботи, оскільки ви не можете покладатися на роздрібного продавця для маркетингу, доставка та інші послуги, які вони можуть надавати. Продукція прямого продажу зазвичай коштує в три-чотири рази більше, ніж ціна.
Почніть із додавання своїх витрат
Важливо підрахувати цифри, щоб знати кінцевий результат. Коли ви дізнаєтеся про свої витрати, ви знатимете, як встановити ціну на свої продукти, щоб не лише окупити витрати, але й отримати прибуток.
Щоб допомогти, ми використаємо приклад. Скажімо, ви ведете свічковий бізнес і виготовляєте партії зі 135 соєвих свічок для продажу на Etsy, використовуючи середні прямі банки. Щоб отримати загальну вартість виробництва кожної свічки, вам потрібно буде розрахувати свої змінні та постійні витрати.
Крок 1. Розрахувати змінну вартість
Спочатку ми покажемо вам, як розрахувати змінні витрати на ваші свічки, тобто вартість кожного окремого компонента свічки плюс вартість доставки. Перш ніж почати, пам’ятайте про три речі:
- У нашому прикладі достатньо матеріалів для виготовлення великої партії зі 135 свічок.
- Ваші власні витрати можуть коливатися залежно від розміру вашої свічки та компонентів, які ви включаєте. У цьому прикладі ми використовуємо один аромат і банку, яка вміщує 160гр воску.
- Для швидкої довідки ви можете знайти вартість за 100гр на сторінці продукту для кожного товару.
Крок 2. Розрахувати постійні витрати
Різні підприємства мають різні види постійних витрат. Всі підприємства мають робочу силу та страхування. Для цього прикладу ми також додали комісію за лістинг, оскільки ми продаємо онлайн.
Крок 3. Розрахувати загальні витрати
Об’єднайте змінні та постійні витрати, щоб знайти загальні витрати.
Встановлення вашої ціни
Тепер, коли ви знаєте свої фактичні витрати, ви можете експериментувати з різними рівнями ціноутворення, не турбуючись про втрату грошей.
- Традиційна метрика полягає в тому, що для оптових замовлень стягується вдвічі більша вартість, а для прямих продажів — у три-чотири рази.
- Інший підхід до ціноутворення полягає у використанні калькулятора для встановлення граничного відсотка націнки на ваші свічки на основі ваших витрат. Як правило, маржа від 25% до 50% є хорошим діапазоном для нового свічкового бізнесу.
Коротке нагадування: поверніться до свого цільового ринку
Не забудьте врахувати в рівнянні ваш цільовий ринок. Для порівняння, ось деякі діапазони цін, які ми рекомендуємо для 5,8 унцій. свічка на основі кожного типу ринку:
- Масовий ринок: від 170 до 260 гривень
- Середній ринок: від 270 до 310 гривень
- Високий клас або «престиж»: 320 до 550+
Якщо ви плануєте періодично знижувати свої свічки, обов’язково враховуйте ці продажі у своїй ціновій стратегії
Рух вперед: адаптуватися та рости
Щиро вітаю! Ви щойно пройшли одну з найстрашніших частин створення малого бізнесу. Сподіваємось, тепер процес має набагато більше сенсу.
Дивлячись у майбутнє, продовжуйте переглядати та коригувати свої ціни, щоб забезпечити прибуток. Ніколи не знижуйте якість своїх свічок, занижуючи ціну. Зосередьтеся на якості та унікальності більше, ніж на низькій ціні. Ви наполегливо працювали над створенням унікального продукту, і споживачі готові платити за свічки, які мають привабливу історію бренду, пов’язану з цінністю продукту.