Ви зробили свої свічки з соєвого воску, але вони виглядають не зовсім правильно. Що пішло не так? Як це виправити? це нормально? Не хвилюйтеся, ми вас забезпечимо. Ми зібрали найпоширеніші проблеми, з якими ви можете зіткнутися під час виготовлення свічок із соєвого воску, і маємо багато рекомендацій, які допоможуть вам повернутися на правильний шлях.

Перегляньте мініатюри, визначте свою конкретну проблему з соєвим воском і натисніть на фотографію, щоб перейти до рекомендацій щодо усунення несправностей.

 

Фростінг 

Глазур на рожевій свічці

Фростінг є побічним продуктом натурального воску, і це спричинено зростанням крихітних кристалів на поверхні воску. Весь соєвий віск з часом замерзає, але, на щастя, фростінг є виключно естетичною проблемою і не впливає на те, як ваша свічка горить або пахне.

 Змішуйте розтоплений віск менш енергійно...

Надмірне перемішування розплавленого соєвого воску може посилити та/або пришвидшити процес кристалізації, що створює фростінг.

Розігрійте скляний посуд...

Попереднє нагрівання скляного посуду може допомогти зменшити швидкість та ступінь замерзання ваших свічок із соєвого воску. Ви можете легко попередньо розігріти скляний посуд у теплій духовці на найнижчому рівні. Не нагрівайте контейнери вище 35°С і будьте обережні під час поводження з теплими контейнерами.

Залити при більш низькій температурі...

Заливання при нижчій температурі може допомогти зменшити утворення кристалів, які утворюються після застигання воску. Почніть регулювати температуру заливки з кроком 2°С.

Нехай ваші залиті свічки остигають повільніше...

Переконайтеся, що ваші свічки охолонуть при кімнатній температурі (21-24°С ідеально) у місці без протягів. Розміщення свічок на решітці для охолодження також може допомогти свічці рівномірно охолонути та уникнути додаткового теплообміну, який може виникнути, якщо свічки охолонуть на твердому столі чи столі.

 

Мокрі плями

Мокрі плями на свічці

Те, що може здаватися мокрими плямами з боків ваших свічок, насправді не є мокрими плямами, а скоріше місцями, де віск відірвався від контейнера під час охолодження. Це викликано тим, що віск охолоджується швидше в одних областях, ніж в інших. Частина воску відривається від скла, а решта прилипає до стінок контейнера. Це найпоширеніша проблема адгезії скла для контейнерних свічок. Це не впливає на роботу вашої свічки, і його можна легко приховати наліпкою. Щоб уникнути мокрих плям у вашій наступній партії, виконайте наведені нижче дії.

 

Очистіть та розігрійте скляну тару...

Завжди добре мийте контейнери м’якою водою з милом і ретельно висушувати перед використанням. Як і у випадку з іншими проблемами зовнішнього вигляду, попереднє розігрівання скляного посуду в теплій духовці до ~35°С перед наливанням дозволить воску охолонути повільніше та допоможе уникнути висмикування.

Вилийте віск повільно в контейнери...

Повільне наливання воску в контейнери мінімізує ймовірність додавання додаткового повітря до вашого воску та перешкоджання рівномірній швидкості охолодження. Також корисно обережно постукати по стінках контейнерів відразу після того, як ви налили віск, щоб випустити бульбашки повітря.

Розставте свічки, щоб допомогти їм охолонути повільно та рівномірно...

Охолоджуючи свічки, розташуйте їх на відстані близько 15-20 см або більше. Скляні ємності, розміщені поруч одна з одною, утримуватимуть тепло на сусідніх сторонах. Через це ці сторони охолоджуватимуться повільніше, ніж решта банки. Забезпечуючи достатній потік повітря навколо вашої банки. коли свічки охолонуть, це сприятиме рівномірному охолодженню. Ви також можете поставити свічки на решітку для охолодження, а не на прилавок або стільницю. Тверді поверхні, зокрема граніт і мармур, відтягуватимуть тепло від дна банки і може спричинити надто швидке охолодження воску, внаслідок чого він стиснеться та від’єднається від скла.

 

Грубі вершини

Rough Top на свічці

Може бути неприємно бачити шорстку, непривабливу поверхню на охолоджених свічках. Хороша новина: ви не самотні! Шорсткі та нерівні вершини - це неймовірно поширене явище при роботі з соєвим воском. Коли залиті свічки охолонуть, віск природним чином починає утворювати тверді кристали. В ідеалі ці кристали гарні та однорідні, що надає воску гладкість кремового вигляду, якою відома соя. Але якщо віск охолоджується надто швидко, надто повільно або містить дрібні бульбашки повітря, поверхня воску матиме дуже плямистий або ямчастий вигляд. Не напружуйтеся! Є кілька кроків, які ви можете зробити, щоб запобігти та усунути ці недоліки:

Уникайте надмірного перемішування...

Інтенсивне перемішування може спричинити утворення повітряних бульбашок у розтопленому соєвому воску, що може призвести до недосконалості готових свічок. Якщо ви помітили бульбашки повітря, обережно постукайте по контейнеру відразу після наливання, щоб бульбашки повітря вийшли наверх.

Відрегулюйте температуру заливки...

Може знадобитися деяке тестування, щоб знайти ідеальну температуру заливки для вашого робочого місця, тому почніть з регулювання температури заливки на +/- 5°. Знаходження правильної температури допомагає вашим свічкам охолоджуватися більш рівномірно, зменшуючи ймовірність дефектів.

Покрийте недолік шаром воску...

Коли ви заливаєте свічки, особливо якщо ви тільки починаєте або часто стикаєтеся з грубими верхівками, завжди доцільно залишити трохи воску, щоб повторно розплавити та закрити недоліки ваших охолоджених свічок. Ми рекомендуємо повторно вилити приблизно 5мм  розплавленого воску на верхню поверхню свічки, щоб закрити недоліки поверхні.

Повторно розплавте поверхню за допомогою будівельного фену...

Незначні недоліки можна легко виправити за допомогою стандартного будівельного фену, яку можна знайти в будь-якому будівельному магазині. Увімкніть фен на низький рівень і тримайте її досить близько до контейнера, де є недолік, який ви хочете виправити. Дайте воску трохи розтанути, що часто виправлятиме будь-які недоліки на поверхні.

 

Розтріскування

 

Тріск на вершині свічки

Знаходження дуже тонкої тріщини в колі приблизно на 3см від гнота є звичайним явищем. Це спричинено комбінацією воску, який трохи стискається під час охолодження, і крихітних бульбашок повітря, що застрягли на дні контейнера. Після того, як віск затвердіє, він тоне трохи, де бульбашка повітря залишила порожнечу. Більшість людей не помітять цього, і це не впливає на горіння свічки.

Обережно постукайте по контейнеру...

Якщо ви обережно постукаєте контейнером по робочій поверхні, це допоможе звільнити бульбашки повітря, які потрапили у віск. Будьте обережні — ви ж не хочете розбити скляний посуд!

Підніміть свій контейнер...

Підніміть свічки, поки вони охолонуть, поставивши їх на решітку для охолодження. Тверді поверхні можуть відтягувати тепло від нижньої частини свічки, спричиняючи її надто швидке охолодження. Збільшений потік повітря під свічкою допоможе більш рівномірному охолодженню.

Відрегулюйте температуру заливки...

Може знадобитися деяке тестування, щоб знайти ідеальну температуру заливки для вашого робочого місця, тому почніть з регулювання температури заливки на +/- 2°. Знаходження правильної температури допомагає вашим свічкам охолоджуватися більш рівномірно, зменшуючи ймовірність дефектів.

Налийте додатково гарячий віск...

Перетопіть залишки воску або віск, який ви відклали лише для цієї мети, до температури розливу. Повільно налийте на верхню частину вашої свічки достатній шар, щоб заповнити отвори та створити гладкий верх, приблизно 5мм . Кілька разів проткніть отвір раковини шпажкою, щоб звільнити бульбашки повітря. Якщо у вас немає залишків воску, ви можете використовувати тепловий пістолет, щоб розплавити поверхню та заповнити отвори. Це може зайняти 1-2 проходи, щоб повністю вирівняти поверхню.

 

Розшарування ароматизаторів

 

Аромат вимивається зі свічки

Через кілька днів після того, як ваша свічка охолоне, ви іноді можете помітити, що на поверхні вашої свічки є значна кількість рідини, а також дуже сильний аромат. Це те, що ми називаємо вимиванням, просочуванням або кровотечею аромату. Як правило, просочування спричинене додаванням занадто великої кількості ароматичної олії або додаванням ароматизатора при занадто низькій температурі. Відповідні температури та навантаження ароматизаторів забезпечують повне зв’язування аромату з воском. Якщо аромат не зв’язується належним чином, він почне відокремлюватися від воску та підніматися на поверхню свічки або, в деяких випадках, осідати на дно свічки.

Змішайте ароматичну олію при 85°F...

Подумайте про 85° як про «зону Златовласки» температур. Воно достатньо гаряче, щоб будь-яка ароматична олія, яку ви використовуєте, повністю зв’язалася з воском, але не настільки гаряча, щоб будь-яка ароматична олія могла втратитися через тепло. Додавання аромату при температурі 85°С особливо важливо, якщо ароматична олія особливо густа та в’язка, оскільки цим ароматам потрібно достатньо тепла, щоб поширюватися та зв’язуватися з воском.

Обережно перемішуйте 2 хвилини...

Дві хвилини можуть здатися довгим часом для перемішування, але важливо переконатися, що ароматична олія мала достатньо часу для зв’язування з воском. Постійно та обережно помішуйте, щоб масло повністю ввібралося.

Також корисно швидко, але обережно перемішати ваш ароматний віск, перш ніж розлити його в контейнери.

Відрегулюйте навантаження аромату...

Більше ароматної олії не обов’язково призведе до сильнішого аромату, і навіть може мати протилежний ефект. Усі воски мають максимальне навантаження ароматизаторів, і використання максимального навантаження ароматизаторів є необхідним дуже рідко. Переважна більшість високоякісних ароматичних олій буде досить сильною при вмісті 6-8%, і ми не рекомендуємо використовувати більше ніж 10% аромату, навіть якщо ваш віск стверджує, що він може вмістити більше.

 

Нагар і велике полум'я

Коли ви горите свічку, ви можете помітити, що з полум’я йде дим. Це нормально. Усе, що горить, буде виділяти дим, але добре зроблена свічка не вироблятиме надмірного видимого диму. Якщо ви бачите велику кількість диму, що йде від полум’я, це може бути ознакою того, що вам потрібно налаштувати процес та/або матеріали.

Горить свічка з соєвого воску великим полум'ям і димом.

Перевірте розмір і серію гнота...

Хоча очікується деяка кількість диму, надлишок диму є ознакою того, що ви використовуєте гніт неправильного розміру. Якщо ви бачите густий, постійний потік диму, що йде від полум’я, великі клуби диму, дим, який безперервно витікає з гнота, або ваша ємність збирає темну плівку навколо краю ємності, це все ознаки того, що ви потрібно зменшити розмір гнота. Переконайтеся, що ви також використовуєте гніт із рекомендованої серії. 3

Зменшити навантаження ароматизаторів...

Якщо навантаження аромату надто велике, полум’я може спалити надлишок олії, який не зміг зв’язатися з воском, утворюючи густіший, ніж зазвичай, темний дим. Максимальне завантаження аромату рідко буває необхідним. Більшість ароматів будуть досить сильними при вмісті 6-8%, але не слід використовувати більше 10%, навіть якщо ваш віск вказує, що він може вмістити більше.

Спробуйте іншу серію гнотів...

Якщо ви намагалися збільшити або зменшити розмір у своїй серії ґнотів, але проблеми все ще виникають, спробуйте змінити серію ґнотів.

 

Тунелювання

Тунелювання відбувається, коли гніт свічки занадто швидко споживає занадто багато палива (віск+аромат). Замість повільно утворюваної широкої купи розплаву, яка простягається до країв контейнера, у центрі утворюється вузька ванна розплаву, яка швидко згорає, залишаючи велику кількість воску з боків контейнера.

 

Свічка з соєвого воску з тунельним отвором, що утворюється навколо гнота під час горіння.

Збільште розмір гніту...

Якщо гніт занадто малий, він не може ефективно спалити все паливо (віск+ароматизатор) і генерувати достатньо тепла для формування хорошої ванни розплаву. Спробуйте збільшити свій гніт на один розмір у тій самій серії.

Зменшіть розмір гніту...

Якщо гніт завеликий, він надто швидко споживає забагато палива, через що він виділяє занадто багато тепла та плавиться прямо посередині вашої свічки. Це менш поширене явище, і його форму тунелювання часто важче розпізнати. Якщо ви намагалися збільшити розмір гніту, а розмір басейну розплаву стає меншим, спробуйте натомість зменшити розмір.

 

Грибування

 

Форма «гриба», яку іноді можна побачити на кінці ґнота свічки після горіння, є результатом накопичення вуглецю. Це трапляється, коли полум’я споживає більше палива (віск + ароматизатор + барвник), ніж воно може спалити. Це звичайне явище, але є кілька речей, які ви можете зробити, щоб допомогти з цим:

Свічка з соєвого воску з вугільним накопиченням на гніті, що виглядає як чорні гриби.

Використовуйте менше ароматизаторів та/або барвників...

Використання меншої кількості ароматизаторів і барвників гарантує, що полум’я вашої свічки належним чином поглине весь матеріал, що тече вгору через гніт. Пам’ятайте, що вам не обов’язково використовувати максимальну кількість ароматної олії, щоб досягти сильного ефекту запаху, і це може навіть мати протилежний ефект і перешкоджати вашому ефекту, а не посилювати його.

Обріжте гніт між горінням...

Деякі серії гнітів більш схильні до утворення грибів, ніж інші. Обов’язково обрізайте гніт на 6мм кожного разу, коли запалюєте свічку.

Зменшіть свій гніт...

Якщо незабаром у вас виникне дуже глибока лужа розплаву, більше 6мм а 30 хвилин, і ви бачите надлишок диму або кіптяви, що накопичується на контейнері, спробуйте зменшити розмір у тій самій серії ґнотів.

 

Проблеми змішування

Якщо температура воску недостатньо висока, аромат може не розчинитися, і частина його може осісти на дні глечика або свічки. Це може призвести до поганого або непослідовного аромату. Коли віск досягає оптимальної температури 85ºС, аромат рівномірно розподіляється по всьому воску, забезпечуючи рівномірне холодне та гаряче нанесення.

Свічка з соєвого воску з видимим відділенням воску та ароматичної олії в нижній частині свічки.
 
 

Комковатий, мокрий віск

 

Соєвий віск є натуральним продуктом і може дещо відрізнятися від партії до партії. Іноді ви отримаєте маслянисті пластівці, які злипаються, а іноді вони будуть дуже сухими та хрусткими. Коли віск комкується або маслянистий, зазвичай це пов’язано з зовнішньою температурою або високим вмістом олії у воску. Це не викликає занепокоєння, і ви повинні регулярно виконувати процедури виготовлення соєвих свічок.

Clumpy та олії соєвого воску шматки на совок.

Нагрійте віск до 85°С...

Якщо грудки, які ви бачите у вашому воску, викликані надлишком вологи або вологістю, нагрійте віск до 85ºС - 100ºС і потримайте його приблизно 5-10 хвилин, щоб він випарувався.

Не хвилюйся...

Грудки воску трапляються час від часу, і чим довше ви працюєте з соєвим воском, тим більше ви будете знайомі з цією проблемою.

 

Бульбашки повітря у воску

Під час виробництва соєву олію, яка згодом перетворюється на соєвий віск, постійно перемішують і перемішують, що пропускає повітря в олію. Іноді частина цього повітря потрапляє у віск під час процесу лущення та вивільняється, коли віск розплавляють для виготовлення свічок. Якщо ваш віск містить надлишок повітря, ви можете побачити злегка пінистий вигляд на поверхні, поки віск нагрівається, видимі бульбашки, що скочуються до поверхні під час нагрівання воску, або чутні звуки лопання, схожі на смаження їжі. Здебільшого ви, ймовірно, не помічатимете бульбашок повітря, але чути лопання під час плавлення воску може викликати тривогу.

Маленькі бульбашки повітря в розтопленому соєвому воску.

Дайте бульбашкам повітря вивільнитися...

Повільно перемішуйте віск, щоб випустити будь-яке захоплене повітря. Продовжуйте, доки лопання не припиниться і не зникнуть видимі бульбашки.

Будьте обережні під час перемішування або змішування інгредієнтів...

Надто швидке перемішування воску призведе до утворення бульбашок повітря. Повільно перемішуйте, щоб уникнути додавання зайвого повітря.

Повільно нагрійте віск до 85-90°С...

Якщо ви почуєте сильне тріскання, нагрійте віск до 85-90°С, щоб допомогти вивільнити повітря.

 

Малі басейни танення

Щоб створити повну ємність розплаву, потрібно трохи часу, приблизно 1 година на 2.5см діаметра контейнера. Якщо ваша свічка горіла протягом відповідного часу для розміру вашої ємності, а розплавлений віск не досяг краю ємності, ваша свічка не генерує тепла, необхідного для повного розплаву.

Свічка з соєвого воску з невеликою купою розплаву у верхній частині свічки.

Збільште розмір гніту...

Невеликі басейни розплаву виникають, коли свічка не генерує достатньо тепла. Гніт не горить за температури, необхідної для створення басейну розплаву, що свідчить про добре виготовлену свічку з сильним запахом. Спробуйте підібрати розмір гніта з тієї ж серії.

Не обрізайте гніт занадто коротко...

Занадто коротке обрізання гніта може завадити свічці генерувати достатньо тепла, щоб створити правильний резервуар розплаву. Переконайтеся, що ваш гніт обрізаний на 1/4 - 1/2 дюйма.

Дайте достатньо часу, щоб утворилася лужа розплаву...

Повний басейн розплаву може зайняти деякий час. Запалюйте свічку годину на дюйм діаметра контейнера, щоб свічка мала достатньо часу. Якщо у вас є контейнер діаметром 4 дюйми, це буде 4 години горіння.

 

Отвори

Під час виробничого процесу в соєвому воску може потрапити повітря. Коли ви розтоплюєте віск вдома, час від часу можете помічати або чути, як виходить повітря. Іноді це захоплене повітря потрапляє у вашу залиту свічку. Поки віск охолоджується і схоплюється, повітря пробивається до верху і вивільняється. Однак, якщо поверхня свічки застигне до того, як усе повітря встигне вивільнитися, воно потрапить у свічку. Коли віск схоплюється, повітряна кишеня залишає порожнечу в свічці, а поверхня над порожнечею руйнується. Іноді ці воронки можуть бути дуже маленькими, а іноді вони можуть досягати дюйма вглиб свічки.

Свічка з соєвого воску з отвором для раковини

Налити додатково розтоплений віск...

Повторно розігрійте залишки воску або віск, який ви відклали для цієї мети, до температури заливки. Повільно налийте на верхню частину свічки достатній шар, щоб заповнити отвори та створити гладкий верх. Кілька разів проткніть воронку шпажкою, щоб звільнити бульбашки повітря.

Розплавити поверхню...

Якщо у вас немає залишків воску, ви можете використовувати тепловий пістолет, щоб розплавити поверхню та заповнити отвори. Це може зайняти 1-2 проходи, щоб повністю вирівняти поверхню.

Слідкуйте за віском і видаляйте наявні бульбашки повітря...

Слідкуйте за плавленням воску, щоб помітити будь-які видимі повітряні бульбашки, і обережно перемішуйте, щоб вони випливли на поверхню. Після того, як ви наллєте віск у свічку, обережно постукайте ємністю об робочу поверхню, щоб випустити будь-яке захоплене повітря.